REGULAMIN TDS 2021: I Edycja Nocna

1. ORGANIZATOR i BAZA ULTRAMARATONU:

2. KOMITET ORGANIZACYJNY:

3. JEDNOSTKI WSPIERAJĄCE:

4. TRASA ULTRAMARATONU:

Podczas I Nocnej Edycji TdS, zawodnicy mają do wyboru dwie trasy:

5. PROGRAM ULTRAMARATONU:

11.09.2021 (Sobota)

16:00 – 24:00 – kiełbasa z grilla, ciasto, napoje dla zawodników

16:00 – 23:00 – rejestracja zawodników w biurze (odbiór pakietów). Prosimy odebrać swój pakiet ok. 30 min przed startem aby nie powodować zbędnego zamieszania na ostatni moment.

16:00 – 21:00 – stoisko z gadżetami i koszulkami TdS

18:00 – start poszczególnych grup na dystansie 300 km. Zawodnicy startują w grupach po 8-10 osób, co 5min.  Limit czasu na pokonanie dystansu: 20h!

21:00 – start poszczególnych grup na dystansie 100km. Zawodnicy startują w grupach po 8-10 osób, co 5min. Limit czasu na pokonanie dystansu: 8h!

11.07.2021 (Niedziela)

00:00 – 12:00 – kiełbasa z grilla oraz złocisty napój dla zawodników na mecie

6:00 – 12:00 – stoisko z gadżetami i koszulkami TdS

14:00 – zamknięcie bazy.

PUNKTY ŻYWIENIOWE na naszych dystansach:

6. BAZA ULTRAMARATONU:

Główna baza maratonu jest zlokalizowana na obiekcie rekreacyjno-sportowym w Godowie. Do dyspozycji zawodników jest budynek klubu LKS OLZA Godów, w którym znajdują się szatnie, toalety oraz prysznice. Częścią obiektu jest również grill. Obok niego znajduje się duża wiata z ławeczkami i stolikami, która może chronić zawodników przed słońcem lub deszczem.

Do bazy ultramaratonu najłatwiej dojechać samochodem. Lecz jak wiadomo, nie każdy może sobie na to pozwolić. Ci, którzy wybiorą na swój środek transportu PKP, muszą dojechać do pobliskich miejscowości, a następnie podjechać kawałek rowerem, gdyż bezpośrednio w Godowie nie ma dworca PKP. Pobliskie miejscowości, gdzie są dworce PKP to:

Pojawił się problem tego typu, że z powodu trwającego nadal COVID-19 sala gimnastyczna przy naszym obiekcie została zamknięta dla naszego maratonu i tym samym nie jesteśmy w stanie zagwarantować Wam tego typu noclegu… Można natomiast rozkładać namioty przy parkingu.

Opcjonalne noclegi w okolicy gminy Godów:

7. CELE ULTRAMARATONU:

8. TRASA ULTRAMARATONU I SPOSÓB PRZEPROWADZENIA ZAWODÓW:

9. UCZESTNICTWO I WYPOSAŻENIE:

Warunkiem dopuszczenia do startu jest:

Obowiązkowe wyposażenie: 

10. NAGRODY I ŚWIADCZENIA:

W ramach opłaty startowej dla dystansu 300 km, organizatorzy zapewniają pakiet startowy, w którego skład wchodzi:

W ramach opłaty startowej dla dystansu 100 km, organizatorzy zapewniają pakiet startowy, w którego skład wchodzi:

11. KARY:

W przypadku otrzymania informacji z trasy, organizatorzy mogą nałożyć karę czasową lub zdyskwalifikować zawodnika, który :

Każdy uczestnik TdS może zgłosić do organizatora złamanie regulaminu przez innego uczestnika. Bardzo prosimy, aby takie zgłoszenia były poparte zdjeciami, nagraniami lub analizą śladu GPS, gdyż niestety na samej słownej ocenie nie możemy polegać. Aczkolwiek, mamy nadzieję, iż takie sytuacje nie będą mieć miejsca.

12. REJESTRACJA ORAZ WPISOWE:

Aby zapisać się na maraton Tour de Silesia, należy najpierw zarejestrować lub zalogować się na Naszej stronie. Następnie uzupełniamy swoje konto, wybierając odpowiedni dystans itp. PROSIMY ROBIĆ TO DOKŁADNIE. Następny krok to opłata wpisowego. Kwota wpisowego, jaką trzeba w sumie wpłacić dla poszczególnych dystansów, wynosi:

!!! ZAPISY ZOSTAŁY ZAKOŃCZONE !!!

Na wpłaty czekamy do 29.08.2021. Wszystkie wpłaty po tym terminie zostaną zwrócone do nadawcy. Lista startowa będzie aktualizowana dwa razy w tygodniu. Dlatego proszę o cierpliwość. Kiedy obok Waszego Nazwiska pojawi się ikonka opłacono, jesteście pewni startu w Nocnej Edycji TdS!

UWAGA!!! WAŻNE!!! UWAGA!!! WAŻNE!!! UWAGA!!! WAŻNE!!!

Gdyby zmianie uległy obostrzenia związane z COVID-19, na takie które nie pozwolą na przeprowadzenie I Edycji Nocnej TdS jako imprezy masowej, odbędzie się ona w sposób indywidualny. Każdy z zapisanych, będzie mógł pojawić się na starcie w godz. 17.00 – 21.00 i wystartować o dowolnej porze. Będzie opcja odebrania pakietu. Nie będzie ogniska oraz punktu. Maraton będzie w formule samowystarczalnej. Na mecie, będzie możliwość odbioru pamiątkowego medalu. Mamy jednak nadzieję, iż maraton dojdzie do skutku w planowanej formie 🙂

13. POSTANOWIENIA KOŃCOWE:

14. INFORMACJE DODATKOWE:

W razie pytań, prosimy o kontakt na nasz główny e-mail: tourdesilesia@gmail.com

WSPIERAJĄ NAS

Godów
Gminne Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Godowie
Flagowa Kraina
crazy biker
annaart
artex
Bugla Bike
Foto Franek
K4ART
Kolarz
Masarnia Opiła
MR Records
Kufieta
Martombike
Sport Studio Rybnik
Bramco
Meble Mazan
Aslandi
Krzyżok
Laguna