REGULAMIN TDS 2021: II EDYCJA ZDALNA

1. ORGANIZATOR i KOMITET ORGANIZACYJNY:

Sekcja kolarska przy klubie LKS “OLZA” Godów (Paweł Pieczka i Sebastian Dusik)

2. CEL TDS 2021: II EDYCJA ZDALNA 125 km/250 km/500 km

W roku ubiegłym tj. 2020, z powodu pandemii wirusa COVID-19, zdecydowaliśmy się przeprowadzić po raz pierwszy w historii zdalną edycję TdS. Spotkała się ona z bardzo pozytywnym odbiorem z Waszej strony, w związku z czym w tym roku również zapraszamy Was do udziału w takiej formie rywalizacji. Główny cel to dobra zabawa, integracja miłośników kolarstwa oraz pokonywanie własnych słabości. Dla bardziej wymagających, proponujemy ciekawe rywalizacje!

3. TERMIN

07 KWIETNIA – 30 WRZEŚNIA 2021

W tym roku zabawę rozciągamy w czasie. Na pokonanie wybranego przez siebie dystansu lub kilku z nich macie blisko 6 miesięcy. Dokładny termin wybieracie sobie sami. Podobnie jak trasę, którą chcecie pokonać!

4. DYSTANSE II EDYCJI ZDALNEJ TDS

Tegoroczną edycję zdalną postanowiliśmy nieco rozbudować. Proponujemy Wam przygodę na trzech dystansach:

Dopuszczamy jazdę SOLO oraz jazdę w grupie. Bezwzględnie zakazujemy korzystania z e-bike’ów oraz trenażerów. Aby otrzymać medal, uczestnik musi potwierdzić swój przejazd. W tym celu należy przesłać nam na adres e-mail (tdsedycjazdalna@gmail.com) link do aktywności zapisany w aplikacji GARMIN CONNECT/STRAVA lub innej. Co ważne, aktywność musi być zapisana jako PUBLICZNA abyśmy mogli ją zobaczyć. Ułatwi to weryfikację pokonanych tras.

Osobiście polecamy STRAVĘ. Wszystkich uczestników zachęcamy do dołączenia do Naszego klubu: https://www.strava.com/clubs/tourdesilesia

UWAGA!!! Wyzwania NIE MOŻNA zaliczyć poprzez udział w innym maratonie. Dla przykąłdu, zawodnik pokonuje trasę 500 km na Pięknym Zachodzi i jednocześnie przesyła nam swój ślad aby zaliczyć TdS: Edycja Zdalna. Takie ślady bedą odrzucane. Nasze wyzwanie ma być zupełnie osobnym przejazdem, nie będącym częścią innej rywalizacji. Dotyczy to WSZYSTKICH dystansów!

5. WYZWANIA podczas II EDYCJI ZDALNEJ TDS

Zachęcamy do uczestnictwa w wyzwaniach, o których będziemy Was na bieżąco informować. W tej edycji nie będzie wyzwań co będą trwać całą edycję, ze względu na długi czas jej trwania. Będziemy wrzucać Wam konkretne wyzwania, które trzeba będzie wykonać w danym czasie. Do wygrania drobne nagrody za pierwsze trzy miejsca w każdej rywalizacji (kat. MĘŻCZYZN i KOBIET) .

UWAGA!!! Osoby, które chcą brać udział w rywalizacji, muszą bezwzględnie posiadać aplikację STRAVA i należeć do Naszego klubu – https://www.strava.com/clubs/tourdesilesia. Taktyka prezentacji wyników na STRAVIE dowolna. Wiemy, iż niektóre osoby wolą ukryć trening i czekać na ostatnią chwilę aby go opublikować. Inne, będą czekać do ostatniego dnia aby wiedzieć w jakim czasie pokonać dany dystans lub jaką ilość kilometrów zrobić. Każdy sposób niesie jakieś ryzyko. Wyzwanie można zrealizować samemu lub w grupie. Nie nakładamy ograniczeń/wymagań, których nie będziemy w stanie zweryfikować.

Wyniki rywalizacji dostępne w arkuszu poniżej:

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1V-ILTAaoehyid2J5P2X18eDUZI1Cf5nOWXE699rKgZk/edit?usp=sharing

– Lista wyzwań podczas TDS 2021: II EDYCJA ZDALNA

I. NAJSZYBSZE 125 km (1/8 Mm) – CZAS TRWANIA: 07.04- 30.06.2021r.

Wygrywa ten, kto Najszybciej pokona 125 km. Ilość przewyższeń nie ma znaczenia. Gdyby kilka osób uzyskało ten sam czas, rozstrzyga losowanie. Liczy się czas BRUTTO, jaki będzie widoczny na STRAVIE. Tak. Możecie jechać w grupie. Nagrody dla TOP 3 z podziałem na kategorię MĘŻCZYZN i KOBIET. UWAGA!!! Ślad ma mieć 125 km. Jak będzie miał 150 km, to bierzemy czas całkowity ze 150 km. Nie ma opcji, iż ktoś robi 150 km, podsyła ślad i każe wybrać najszybsze 125 km.

II. NAJSZYBSZE 250 km (1/4 Mm) – CZAS TRWANIA: 07.04- 30.06.2021r.

Wygrywa ten, kto Najszybciej pokona 250 km. Ilość przewyższeń nie ma znaczenia. Gdyby kilka osób uzyskało ten sam czas, rozstrzyga losowanie. Liczy się czas BRUTTO, jaki będzie widoczny na STRAVIE. Tak. Możecie jechać w grupie. Nagrody dla TOP 3 z podziałem na kategorię MĘŻCZYZN i KOBIET. UWAGA!!! Ślad ma mieć 250 km. Jak będzie miał 300 km, to bierzemy czas całkowity z 300 km. Nie ma opcji, iż ktoś robi 300 km, podsyła ślad i każe wybrać najszybsze 250 km.

III. NAJSZYBSZE 500 km (1/2 Mm) – CZAS TRWANIA: 07.04- 30.06.2021r.

Wygrywa ten, kto Najszybciej pokona 500 km. Ilość przewyższeń nie ma znaczenia. Gdyby kilka osób uzyskało ten sam czas, rozstrzyga losowanie. Liczy się czas BRUTTO, jaki będzie widoczny na STRAVIE. Tak. Możecie jechać w grupie. Nagrody dla TOP 3 z podziałem na kategorię MĘŻCZYZN i KOBIET. UWAGA!!! Ślad ma mieć 500 km. Jak będzie miał 1000 km, to bierzemy czas całkowity z 1000 km. Nie ma opcji, iż ktoś robi 1000 km, podsyła ślad i każe wybrać najszybsze 500 km.

UWAGA!!! Osoby bardzo ambitne, rządne kilometrów mogą zrealizować każde wyzwanie na każdym dystansie. Jednakże, finalnie będą klasyfikowane tylko na jednym dystansie. Podsumowując, ten sam zawodnik nie może być na podium na najszybsze 125 km oraz 500 km. Zostanie sklasyfikowany tylko tam, gdzie zajął wyższe miejsce. A jak na obu dystansach będzie pierwszy/drugi/trzeci, to dostanie nagrodę na dystans 500 km J

6. WYNIKI

Wyniki Naszej zabawy są dostępne w arkuszu pod poniższym linkiem:

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1V-ILTAaoehyid2J5P2X18eDUZI1Cf5nOWXE699rKgZk/edit?usp=sharing

W tabeli mamy zestawienie wszystkich uczestników wraz z pokonanym dystansem, przewyższeniem oraz uzyskanym czasem przejazdu. Dodatkowo, w wyszczególnionych tabelach znajduje się TOP 10 uczestników poszczególnych wyzwań w kategorii KOBIET i MĘŻCZYZN.

7. UCZESTNICY

W tej edycji TdS udział może wziąć każdy. Nie ma ograniczeń wiekowych. Nie ma limitu miejsc. Wystarczy się zapisać, opłacić pakiet startowy i pokonać dystans 125 km, 250 km lub 500 km. Mieszkasz za granicą? Nie ma problemu! Spokojnie można pokonać ten dystans w dowolnym kraju. Wysyłka pamiątkowego zestawu do USA czy Australii to dla Nas nie problem 🙂

8. PAKIET STARTOWY

W tegorocznej edycji, dla każdego uczestnika mamy taki sam pakiet startowy. Zawiera on w sobie takie rzeczy jak:

– Pamiątkowy medal TdS 2021: II EDYCJA ZDALNA – Medale są IMIENNE

– Ściereczki do silnych zabrudzeń TdS

– Czarny bidon rowerowy z logo TdS 750 ml

– Zbiórka charytatywna na rzecz OSKARA MOCZ z GODOWA – 10 zł z każdego pakietu

– Pakowanie pakietu oraz wysyłka kurierem DPD

– Aktualizowana na bieżąco lista z wynikami

– Możliwość udziału w ciekawych wyzwaniach podczas trwania EDYCJI ZDALNEJ

Zbiórka charytatywna w tegorocznej edycji, po raz kolejny zostanie przekazana na rzecz Oskara Mocz z Godowa, u którego zdiagnozowana została ostra białaczka limfoblastyczna. Zebrane pieniądze zostaną przekazane mu osobiście. A jeśli ktoś chce dodatkowo wesprzeć Oskara, to więcej informacji tutaj: https://fundacjaiskierka.pl/podopieczni/oskar-mocz-z-godowa/

Zachęcamy do zapoznania się z Naszymi innymi gadżetami. Można rozbudować swój pakiet i dokupić ręcznik, koszulkę, maseczkę, skarpetki czy też kubek TdS 🙂 https://www.tourdesilesia.pl/gadzety/

CENA PAKIETU STARTOWEGO: 100,00 zł

UWAGA! Pakiety wysyłamy do zawodników dopiero po ukończeniu wyzwania! Nie ma opcji, aby wysłać pakiet wcześniej, bez zatwierdzonej przez Nas trasy przejazdu przez uczestnika.

– Czy mogę wystartować na dwóch lub trzech dystansach? Ile wtedy kosztuje pakiet startowy?

Osoba, która chce pokonać dystans 125 km oraz 250 km wykupuje standardowy pakiet w cenie 130 zł (Cena podstawowego pakietu 100,00 zł oraz drugi medal 30,00 zł). Natomiast jak ktoś chce zaliczyć komplet dystansów, to koszt pakietu wzrasta do 160,00 zł. Wysyłka następuje po ukończeniu odpowiednio dwóch lub trzech dystansów.

9. ZAPISY

Jesteś gotów podjąć wyzwanie? Aby zapisać się na Tour de Silesia 2021: II EDYCJA ZDALNA, prosimy o wysłanie maila na adres:

tdsedycjazdalna@gmail.com

Zapisujemy się tylko i wyłącznie tutaj!!! TYTUŁ MAILA MUSI zawierać IMIĘ i NAZWISKO + DYSTANS 125 KM/ 250 KM/500 KM. Drukowanymi literami. To nam ułatwi pracę. W treści proszę podać następujące dane:

W odpowiedzi, otrzymacie numer konta na jaki należy przelać kwotę 100,00 zł za pakiet startowy.

UWAGA!!! ZAPISY TRWAJĄ DO 30 WRZEŚNIA 2021 r.

Bardzo serdecznie dziękujemy za zainteresowanie Naszą inicjatywą oraz udział 🙂

10. WYSYŁKA

W tym roku zabawa trwa dłużej. Medale będziemy zamawiać raz w miesiącu dla nowo zapisanych osób. Taki zabieg czasem może trochę wydłużyć czas oczekiwania na pakiet. Pomimo tego, będziemy je wysyłać jak najszybciej.

11. NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

Taka zmiana nie jest możliwa. Pod koniec każdego miesiąca zamawiamy medale dla nowo zapisanych uczestników. Dla każdego dystansu mamy inny medal oraz każdy z nich jest imienny. W takiej sytuacji jedyne rozwiązanie to domówienie nowego medalu, którego koszt wynosi 30,00 zł 🙂

POWYŻSZY REGULAMIN NIE JEST WERSJĄ OSTATECZNĄ. NIEKTÓRE PUNKTY MOGĄ ULEC KOSMETYCZNYM ZMIANOM!!!

WSPIERAJĄ NAS

Godów
Gminne Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Godowie
Flagowa Kraina
crazy biker
annaart
artex
Bugla Bike
Foto Franek
K4ART
Kolarz
Masarnia Opiła
MR Records
Kufieta
Martombike
Sport Studio Rybnik
Bramco
Meble Mazan
Aslandi
Krzyżok
Laguna