I EDYCJA NOCNA TDS – 11-12 WRZEŚNIA 2021

Na pomysł organizacji Nocnej Edycji TdS wpadła Wioleta Filipienko. Głównym założeniem tego maratonu jest możliwość sprawdzenia się podczas jazdy po zmroku. W związku z tym zawodnicy dystansu 300 km startują o 18.00, a dystansu 120 km o 21.00. Takie godziny startu powodują, że nie ma innego wyjścia jak jazda w nocy z pełnym oświetleniem 🙂

I Edycja Nocna odbyła się 11-12 WRZEŚNIA 2021. Bazą maratonu został obiekt sportowy w Godowie. Impreza rozpoczęła się w Sobotę o godzinie 16.00 i trwała do przyjazdu ostatniego zawodnika z dystansu 300 km, co nastąpiło w niedzielne południe. Pogoda po raz kolejny dopisała. Obyło się bez opadów deszczu, aczkolwiek niższa temperatura nocą wymagała użycia rękawków oraz nogawek.

Do udziału na dystansie 120 km zgłosiło się 79 zawodników i zawodniczek, natomiast dystans 300 km wybrało 27 śmiałków. Start dystansu 300 km odbył się równo o godz. 18.00, a dystansu 120 km o godz. 21.00.

Przed startem każdy z zawodników odebrał pakiet startowy. Miała miejsce także przed startowa integracja, podczas której można było napić się herbaty, zjeść ciasto czy też kiełbaskę z grilla.

Każdy z dystansów zakładał przejazd samowystarczalny z wyjątkiem jednego, zorganizowanego punktu. Znajdował się on w drugiej części każdego z dystansów w miejscowości Rudy. Tam w przyjaznym rowerzystą barze “Pod Lipami” uczestnicy mogli liczyć na posiłek regeneracyjny w postaci hamburgera z frytkami oraz mieli możliwość uzupełnienia swoich bidonów.

Na mecie maratonu na każdego czekał jedyny w swoim rodzaju, pamiątkowy medal.

Oprócz tego każdy mógł liczyć na pyszną kiełbaskę z grilla oraz złocisty izotonik 🙂

Poniżej prezentujemy oficjalne wyniki imprezy:

Serdecznie dziękujemy za udział w I Nocnej Edycji TdS!!! Zapraszamy w roku 2022! 🙂

———————————————————————————————————————————————————————————————————-

II EDYCJA NOCNA TDS – 21-22 MAJA 2022

II Edycja Nocna odbyła się 21-22 MAJA 2022 roku. Bazą maratonu ponownie został obiekt sportowy w Godowie. Impreza rozpoczęła się w Sobotę o godzinie 16.00 i trwała do przyjazdu ostatniego zawodnika z dystansu 300 km, co nastąpiło dosłownie 20 min przed zamknięciem bazy maratonu. Pomimo pierwszych, niezbyt optymistycznych prognoz pogody, warunki do jazdy były dobre. Na uczestników nie spadła ani kropelka deszu, lecz noca w Beskidach dała o sobie znać niska temperatura. Dodatkowo, w Niedzielny poranek zawodnicy musieli stawić czoła silnemu wiatrowi, który uparcie nie przestawał wiać.

Do udziału na dystansie 125 km zgłosiło się 133 zawodników, natomiast dystans 300 km wybrało 57 śmiałków. Start dystansu 300 km odbył się równo o godz. 18.00, a dystansu 125 km o godz. 21.00.

Na mecie maratonu na każdego czekał wyjątkowy, pamiątkowy medal.

Oprócz tego, na mecie każdy uczestnik mógł liczyć na pyszną kiełbaskę z grilla, ciasto oraz złocisty izotonik 🙂

Poniżej prezentujemy oficjalne wyniki imprezy:

Serdecznie dziękujemy za udział w II Nocnej Edycji TdS!!! Zapraszamy w roku 2023!!! 🙂

Patronat Marszałka województwa Slaskiego

PATRONI MEDIALNI

radio90
TVS
rybnik.com.pl
Jastrzębie
Wodzisław
Żory
Nowiny.PL
Jastrzębie online

WSPIERAJĄ NAS

Godów
Gminne Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Godowie
Olza park
Flagowa Kraina
crazy biker
annaart
Bugla Bike
Kru-Kam
K4ART
producent okien aluminiowych, pvc, okna veka
Centergum
Super Koło
Kopalnia GUIDO
Masarnia Opiła
Royal Movies
Kufieta
Martombike
Gryfnie
Meble Mazan
Kuhn biuro rachunkowe
Krzyżok
Sląskie oblaty
Birecki photo