REGULAMIN III EDYCJI NOCNEJ TDS 2023

1. ORGANIZATOR:

Stowarzyszenie zwykłe “TOUR DE SILESIA” w składzie:

Baza ultra maratonu znajduje się na obiekcie sportowym w Godowie (woj. śląskie), przy ul. 1 Maja 49.

2. JEDNOSTKI WSPIERAJĄCE:

3. PROGRAM IMPREZY:

22.04.2023 (Sobota)

16:00 – 24:00 – kiełbasa z grilla, ciasto, napoje dla zawodników.

16:00 – 23:00 – rejestracja zawodników w biurze (odbiór pakietów). Prosimy odebrać swój pakiet ok. 30min przed startem aby nie powodować zbędnego zamieszania na ostatni moment. Nadajniki GPS są wydawane 15min przed startem, obok linii startu.

16:00 – 21:00 – stoisko z gadżetami i koszulkami TdS.

17:00 – 22:00 – bezpłatny serwis rowerowy w miejscu startu – SUPER KOŁO

18:00 – start poszczególnych grup na dystansie 300km. Zawodnicy startują w grupach po 10 osób, co 5min.  Limit czasu na pokonanie dystansu: 20h.

21:00 – start poszczególnych grup na dystansie 130km. Zawodnicy startują w grupach po 10 osób, co 5min. Limit czasu na pokonanie dystansu: 8h.

23.04.2023 (Niedziela)

00:00 – 12:00 – kiełbasa z grilla oraz złocisty napój dla zawodników na mecie

6:00 – 12:00 – stoisko z gadżetami i koszulkami TdS

14:00 – zamknięcie bazy.

4. BAZA MARATONU:

Główna baza maratonu jest zlokalizowana na obiekcie rekreacyjno-sportowym w Godowie. Do dyspozycji zawodników jest budynek klubu LKS “OLZA” Godów, w którym znajdują się szatnie, toalety oraz prysznice. Częścią obiektu jest również grill. Obok niego znajduje się duża wiata z ławeczkami i stolikami, która może chronić zawodników przed słońcem lub deszczem.

Do bazy najłatwiej dojechać samochodem. Ci, którzy wybiorą na swój środek transportu PKP, muszą dojechać do pobliskich miejscowości, a następnie podjechać kawałek rowerem, gdyż bezpośrednio w Godowie nie ma dworca PKP. Pobliskie miejscowości, gdzie są dworce PKP to:

Ewentualne zapewnienie noclegu przed lub po zakończeniu maratonu, spoczywa na barkach uczestnika. Z Naszej strony udostępniamy spore połacie terenu zielonego na obiekcie sportowym, gdzie każdy może rozbić swój namiot. Miejsca jest naprawdę dużo, więc nie trzeba nic rezerwować. Po prostu przyjeżdżacie i korzystacie!

Opcjonalne noclegi w okolicy gminy Godów:

5. CELE MARATONU:

6. TRASA MARATONU I SPOSÓB PRZEPROWADZENIA ZAWODÓW:

7. UCZESTNICTWO I WYPOSAŻENIE:

Warunkiem dopuszczenia do startu jest:

Obowiązkowe wyposażenie: 

8. PAKIET STARTOWY EDYCJI NOCNEJ TDS:

W ramach opłaty startowej dla dystansu 300km, organizatorzy zapewniają pakiet startowy, w którego skład wchodzi:

CENA PAKIETU STARTOWEGO TDS 300km: 200,00zł

W ramach opłaty startowej dla dystansu 130km, organizatorzy zapewniają pakiet startowy, w którego skład wchodzi:

CENA PAKIETU STARTOWEGO TDS 130km: 120,00zł

UWAGA!!! W tegorocznej edycji, dla dystansu 130km istnieje możliwość rozbudowania pakietu startowego o MONITORING GPS. Osoby zainteresowane, po rejestracji i opłaceniu opłaty startowej, proszone są o wysłanie e-maila na adres tdsedycjanocna@gmail.com. W treści proszę podać IMIĘ i NAZWISKO oraz informację, iż jest się zainteresowanym rozbudowaniem pakietu o nadajnik GPS firmy BBTracker. Dodatkowa opłata za nadajnik to 50,00zł. Dla uczestników dystansu 125km z nadajnikami powstanie osobna strona, na której bliscy będą mogli śledzić ich poczynania 🙂

9. ZAPISY ORAZ OPŁATA WPISOWA:

ZAPISY TRWAJĄ DO 31 MARCA 2023. JEST TO TERMIN BEZWZGĘDNEGO ZAMKNIĘCIA LIST STARTOWYCH.

ZAPISY na Edycję Nocną ZAKOŃCZONE !

Do 31 MARCA można: zmienić dystans, dosłać informację o wspólnej grupie startowej, przepisać pakiet na innego zawodnika oraz zrezygnować bez podawania przyczyny (wtedy taka osoba otrzymuje 100% zwrotu kosztów wpisowego).

Rezygnacja – w jaki sposób? Prosimy o wiadomość na nasz e-mail: tdsedycjanocna@gmail.com , w której w tytule będzie “REZYGNACJA Imię + Nazwisko + dystans”, a w reszcie wiadomości podać nr konta bankowego do zwrotu.

Od 01 KWIETNIA: NIE będą wykonywane zwroty kosztów wpisowego. NIE będzie można przepisać pakietu na innego zawodnika. NIE będą uwzględniane prośby o jazdę we wspólnej grupie. NIE będzie można zmienić dystansu.

10. JAZDA W GRUPIE ZE ZNAJOMYMI:

Jeśli ktoś chce wystartować w tej samej grupie startowej, co jego znajomy czy też znajomi, prosimy aby przy rejestracji wpisać tę samą nazwę klubu w odpowiedniej rubryce. Może to być klub fikcyjny, wymyślony. Grut aby jego nazwa była taka sama. Grupa może liczyć maksymalnie 10 osób. W przypadku większej ilości osób, zostaną oni przydzieleni do dwóch grup, startujących jedna za drugą. W tym roku nie będziemy przyjmować zgłoszeń grup poprzez maile!

11. KARY:

W przypadku otrzymania informacji z trasy, organizatorzy mogą nałożyć karę czasową lub zdyskwalifikować zawodnika, który:

Każdy uczestnik TdS może zgłosić do organizatora złamanie regulaminu przez innego uczestnika. Bardzo prosimy, aby takie zgłoszenia były poparte zdjęciami, nagraniami lub analizą śladu GPS, gdyż niestety na samej słownej ocenie nie możemy polegać. Aczkolwiek, mamy nadzieję, iż takie sytuacje nie będą mieć miejsca.

12. POSTANOWIENIA KOŃCOWE:

W razie pytań, prosimy o kontakt pod adresem e-mail: tdsedycjanocna@gmail.com 🙂 

Patronat Marszałka województwa Slaskiego

PATRONI MEDIALNI

radio90
TVS
rybnik.com.pl
Jastrzębie
Wodzisław
Żory
Nowiny.PL
Jastrzębie online

WSPIERAJĄ NAS

Godów
Gminne Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Godowie
Olza park
Flagowa Kraina
crazy biker
annaart
Bugla Bike
Kru-Kam
K4ART
producent okien aluminiowych, pvc, okna veka
Centergum
Super Koło
Kopalnia GUIDO
Masarnia Opiła
Royal Movies
Kufieta
Martombike
Gryfnie
Meble Mazan
Kuhn biuro rachunkowe
Krzyżok
Sląskie oblaty
Birecki photo