REGULAMIN 5. Tour de Silesia 10-11 LIPIEC 2021

1. ORGANIZATOR i BAZA ULTRAMARATONU:

Sekcja kolarska przy klubie LKS “OLZA” Godów.

Adres bazy: 44-340 Godów (Śląskie), ul. 1 Maja 49.

2. KOMITET ORGANIZACYJNY:

Baza maratonu / listy startowe – Paweł Pieczka

Logistyka tras – Sebastian Dusik

Strona internetowa – Krystian Juraszek

Grafika – Ania Juraszek

3. JEDNOSTKI WSPIERAJĄCE:

4. PROGRAM ULTRAMARATONU:

09.07.2021 (Piątek)

17:00-21:00 – rejestracja zawodników w biurze (odbiór pakietów)

18:00-21:00 – integracja uczestników przy ognisku, zakwaterowanie na polu namiotowym. W tych godzinach będzie otwarty również sklepik z naszymi gadżetami oraz koszulkami. Możliwość rozbicia namiotu w bazie TdS.

10.07.2021 (Sobota)

6:30–10:00 – rejestracja zawodników w biurze (odbiór pakietów). Prosimy odebrać swój pakiet ok. 30 min przed startem aby nie powodować zbędnego zamieszania na ostatni moment.

7:00 – 11:00 – bezpłatny serwis rowerowy w miejscu startu – SKLEP ROWEROWY KOLARZ z GOŁKOWIC

7:00 – 11:00 – stoisko z gadżetami i koszulkami TdS

07:30 – start poszczególnych grup na dystansie 500km. Zawodnicy startują w grupach po 8-10 osób, co 5min. Zawodnicy jadący w kategorii SOLO na odcinku  5km od startu, mają obowiązek rozdzielenia się w taki sposób, aby odległość pomiędzy zawodnikami wynosiła minimum 100m. Limit czasu na pokonanie dystansu: 34h!

08:25 – start poszczególnych grup na dystansie 300km. Zawodnicy startują w grupach po 8-10 osób, co 5min. Zawodnicy jadący w kategorii SOLO na odcinku 5km od startu, mają obowiązek rozdzielenia się w taki sposób, aby odległość pomiędzy zawodnikami wynosiła minimum 100m. Limit czasu na pokonanie dystansu: 24h!

11.07.2021 (Niedziela)

7:00 – 9.00 – rejestracja zawodników na dystansie 100km (odbiór numerków startowych)

7:00 – 16:00 – stoisko z gadżetami i koszulkami TdS

8:00 – start pierwszej grupy dystansu 100km.

Limit czasu na pokonanie dystansu: 7h!

18:00 – zamknięcie bazy.

W SOBOTĘ ORAZ W NIEDZIELĘ, OSOBY ZAINTERESOWANE ZAPRASZAMY DO SKORZYSTANIA Z MASAŻU KLASYCZNEGO ORAZ RELAKSACYJNEGO NÓG PO WYSIŁKU. STOISKO MASAŻYSTY BĘDZIE ZNAJDOWAĆ SIĘ W BAZIE MARATONU.

PUNKTY ŻYWIENIOWE na naszych dystansach:

5. BAZA ULTRAMARATONU:

Główna baza maratonu jest zlokalizowana na obiekcie rekreacyjno-sportowym w Godowie. Do dyspozycji zawodników jest budynek klubu LKS OLZA Godów, w którym znajdują się szatnie, toalety oraz prysznice. Częścią obiektu jest również grill. Obok niego znajduje się duża wiata z ławeczkami i stolikami, która może chronić zawodników przed słońcem lub deszczem.

Do bazy ultramaratonu najłatwiej dojechać samochodem. Lecz jak wiadomo, nie każdy może sobie na to pozwolić. Ci, którzy wybiorą na swój środek transportu PKP, muszą dojechać do pobliskich miejscowości, a następnie podjechać kawałek rowerem, gdyż bezpośrednio w Godowie nie ma dworca PKP. Pobliskie miejscowości, gdzie są dworce PKP to:

Pojawił się problem tego typu, że z powodu trwającego nadal COVID-19 sala gimnastyczna przy naszym obiekcie została zamknięta dla naszego maratonu i tym samym nie jesteśmy w stanie zagwarantować Wam tego typu noclegu… Można natomiast rozkładać namioty przy parkingu.

Opcjonalne noclegi w okolicy gminy Godów:

6. CELE ULTRAMARATONU:

– Popularyzacja kolarstwa szosowego i turystyki rowerowej w Polsce.

– Umożliwienie uczestnikom podjęcia próby pokonania trasy o długości 100km, 300km oraz 500km.

– Sprawdzenie przez uczestników granic własnej wytrzymałości i odporności psychicznej.

– Prezentacja walorów krajoznawczych rejonu “Silesia” 😉

– Propagowanie zdrowego trybu życia, aktywnego wypoczynku i rekreacji.

7. TRASA ULTRAMARATONU I SPOSÓB PRZEPROWADZENIA ZAWODÓW:

8. UCZESTNICTWO I WYPOSAŻENIE:

Warunkiem dopuszczenia do startu jest:

– Ukończone w dniu startu 18 lat. Możliwość startu młodszego uczestnika, po indywidualnej konsultacji z organizatorami. Szczególnie jeśli chodzi o dystans 100 km. Każdy przypadek rozpatrzymy indywidualnie.

– Podczas odbierania pakietu startowego, podpisanie u organizatora pisemnego oświadczenia o starcie w ultramaratonie na własną odpowiedzialność.

– Zaleca się przeprowadzenie badań lekarskich przed startem w ultramaratonie.

– Kask sztywny

– Nawigacja z wgranym śladem (dla smartfonów proponujemy aplikację np. MAPS.ME – wystarczy ściągnąć nasz ślad z “ridewithgps” w formacie “kml” – koniecznie z komputera, bo aplikacja blokuje poprzez konieczność konta premium – i wgrać do smartfona, a aplikacja powinna automatycznie go pokazać na mapach).

– Oświetlenie w nocy i w czasie niedostatecznej widoczności.

– Dowód osobisty.

– Telefon komórkowy (numer podany przy zgłoszeniu).

– Maseczki na twarz, w zależności jak będzie wyglądać sytuacja pandemii w czasie weekendu naszej imprezy.

9. NAGRODY I ŚWIADCZENIA:

W ramach opłaty startowej dla dystansu 300/500 km, organizatorzy zapewniają pakiet startowy, w którego skład wchodzi:

W ramach opłaty startowej dla dystansu 100 km, organizatorzy zapewniają pakiet startowy, w którego skład wchodzi:

!!! KWALIFIKACJA DO BAŁTYK – BIESZCZADY TOUR 1008 w 2022 roku !!!

Poprzez udział w V edycji Tour de Silesia, można zdobyć kwalifikację na BBT w 2022 roku. Warunkiem jest pokonanie dystansu 500 km w czasie krótszym, niż 1,5 x czas zwycięscy tegoż dystansu. Dla przykładu, pierwszy zawodnik na dystansie 500 km zameldował się na mecie z czasem 17h 00 min. W związku z tym kwalifikację do BBT 2022 daje każdy czas lepszy od 25h 30 min.

11. KARY:

W przypadku otrzymania informacji z trasy, organizatorzy mogą nałożyć karę czasową lub zdyskwalifikować zawodnika, który :

Każdy uczestnik TdS może zgłosić do organizatora złamanie regulaminu przez innego uczestnika. Bardzo prosimy, aby takie zgłoszenia były poparte zdjeciami, nagraniami lub analizą śladu GPS, gdyż niestety na samej słownej ocenie nie możemy polegać. Aczkolwiek, mamy nadzieję, iż takie sytuacje nie będą mieć miejsca.

12. REJESTRACJA ORAZ WPISOWE:

!!! DODATKOWE ZAPISY NA V edycję TDS – DO 07.06.2021 !!!

Aby zapisać się na maraton Tour de Silesia, należy najpierw zarejestrować lub zalogować się na Naszej stronie. Następnie uzupełniamy swoje konto, wybierając odpowiedni dystans, kategorię itp. PROSIMY ROBIĆ TO DOKŁADNIE. Następny krok to wysłanie maila na adres tourdesilesia@gmail.com W treści maila proszę podać Imię i Nazwisko oraz dystans. W odpowiedzi wysyłamy nr konta najaki należy wpłacić wpisowe. Na wpłaty czekamy do 07.06.2021. Wszystkie wpłaty po tym terminie zostaną przekazane na cel charytatywny – leczenie Oskara Mocz z Godowa. Lista startowa będzie aktualizowana w Poniedizałek. Dlatego proszę o cierpliwość. Kiedy obok Waszego Nazwiska pojawi się ikonka opłacono, jesteście pewni startu w TdS 2021!

ZAPSIY TRWAJĄ DO WYCZERPANIA LIMITU MIEJSC – 350 osób na 300/500 km oraz 350 osób na 100 km lub do 07.06.2021!!! Decyduje kolejność wpłat. Potwierdzeniem udziału w maratonie jest wpłacenie wpisowego 🙂

Kwota wpisowego, jaką trzeba w sumie wpłacić, wynosi:

13. POSTANOWIENIA KOŃCOWE:

14. INFORMACJE DODATKOWE:

W razie pytań, prosimy o kontakt na nasz główny e-mail:

tourdesilesia@gmail.com

WSPIERAJĄ NAS

Godów
Gminne Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Godowie
Flagowa Kraina
crazy biker
annaart
artex
Bugla Bike
Foto Franek
K4ART
Kolarz
Masarnia Opiła
MR Records
Kufieta
Martombike
Sport Studio Rybnik
Bramco
Meble Mazan
Aslandi
Krzyżok
Laguna