TRASY VIII EDYCJI KLASYCZNEJ TOUR DE SILESIA

(13-14 LIPIEC 2024)

Poniżej prezentujemy Wam oficjalne trasy naszej lipcowej imprezy! Serdecznie zapraszamy do udziału w rywalizacji na dystansach 500km, 300km, 110km oraz 50km!

Tegoroczny ultra-maraton po raz drugi zawita na czeską górę “Pustevny”, by następnie odwiedzić po raz pierwszy graniczny trójstyk PL-CZ-SK. Stamtąd zawodnicy udają się w dalszą część Beskidów, do Wisły oraz Międzybrodzia. Następnie dystans 300km wiedzie pod Zbiornikiem Goczałkowickim do mety, natomiast dystans 500km odwiedzi jeszcze rejony m.in. Wadowic, Jaworzna, Raciborza.

Dla dystansów CLASSIC 500km oraz MINI 300km będą dostępne PRZEPAKI. Każdy zawodnik przy odbiorze pakietu startowego, otrzymuje torbę wraz z numerem. Do tej torby można nadać swój przepak. Są to rzeczy, które zostaną przewiezione na opisany wyżej punkt i będą czekać tam na zawodnika. Przepaki nadajemy do odpowiednio opisanego busa tuż przed startem. Wykorzystane przepaki na punkcie można z powrotem oddać obsłudze tego punktu – wtedy wrócą one na metę wraz z tą obsługą. Czas powrotu jest uzależniony od przyjazdu ostatniego zawodnika na dany punkt, bądź godziny zamknięcia tego punktu. W razie nieodebrania przepaku z bazy maratonu, możliwa jest jego wysyłka (na koszt uczestnika). Nieodebrane przepaki zostaną zutylizowane 30 dni po maratonie.

Dystans rodzinny FAMILY 110km w tym roku będzie pętlą przez piękne lasy Rud Raciborskich. Najciekawsze miejsca na trasie to m.in. zabytkowa kolej wąskotorowa w Rudach oraz największa “hołda” Europy, czyli Szarlota w Rydułtowach 🙂

Dystans FUN 50km to druga odsłona najkrótszej naszej trasy. Przebiega głównie po Żelaznym Szlaku Rowerowym. W okolicy miasta Karvina wprowadzilismy modyfikacje przebiegu trasy. Mamy nadzieję, iż przypadną Wam do gustu 🙂 Aczkolwiek, jesli ktoś chce przejechać cały, tradycyjny ślad Żelaznego Szlaku Rowerowego, również może to uczynić 🙂

W razie jakichkolwiek pytań, prosimy o kontakt na nasz e-mail: tourdesilesia@gmail.com 🙂

DO ZOBACZENIA NA STARCIE! 🙂

Patronat Marszałka województwa Slaskiego

PATRONI MEDIALNI

radio90
TVS
rybnik.com.pl
Nowiny.PL

WSPIERAJĄ NAS

Godów
Gminne Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Godowie
Flagowa Kraina
annaart
Bugla Bike
Kru-Kam
K4ART
producent okien aluminiowych, pvc, okna veka
Super Koło
Martombike
Meble Mazan
Kuhn biuro rachunkowe
Sląskie oblaty
Birecki photo
Bite Of Me