I EDYCJA ZDALNA TDS – 01 – 30 CZERWCA 2020

Pierwsza edycja zdalnej imprezy Tour de Silesia, została rozegrana w 2020 roku. Można powiedzieć, iż powstała z potrzeby chwili. Jak dobrze wiemy, wraz z początkiem roku 2020 pojawił się wirus COVID-19, który na zawsze zmienił Nasze życie. W związku z restrykcjami, większość imprez zaplanowanych na pierwszą połowę tego roku zostało odwołanych lub też przesuniętych w czasie. W ten sposób powstała spora luka w kalendarzu. I właśnie tutaj zrodziła się myśl zorganizowania TDS COVID-19 Edition 2020, która miała być alternatywą dla imprez stacjonarnych.

Jak się okazało, był to strzał w dziesiątkę! Szybko zorganizowano zapisy i zaproszono uczestników do rywalizacji w wyzwaniu. Celem było pokonanie wyznaczonych dystansów w określonym czasie. Dowolny był dzień startu oraz trasa. Ważne aby zgadzał się kilometraż. Zawodnicy mieli do wyboru dystans 125 km oraz 250 km.

Na każdego uczestnika czekał pakiet startowy w którego skład wchodziły pamiątkowe gadżety oraz medale. Dodatkowo, 10,00 zł z każdego pakietu zostało przeznaczone na rehabilitację mieszkańca Godowa – Oskara Mocz. W ten sposób udało się zebrać kwotę ponad 6000,00 zł 🙂 Dziękujemy!!!

Nowa formuła rywalizacji spowodowała, iż w Naszym maratonie wystartować mogły osoby zamieszkujące na co dzień w różnych krajach. Mieliśmy uczestników z Kanady, Anglii, Irlandii, Szwajcarii, Niemiec czy Szwecji. Każdy uczestnik musiał pokonać wybrany dystans w terminie od 01 do 30 Czerwca 2020 roku. Po ukończeniu przejazdu należało wysłać do organizatora ślad potwierdzający pokonanie wybranego dystansu. Jeśli został on zweryfikowany pozytywnie, następowało wysłanie pamiątkowego pakietu startowego 🙂

Łącznie do udziału w zabawie na dystansie 125 km zapisało się 175 osób, natomiast na dystans 250 km zapisało się 428 zawodników. Poniżej prezentujemy listy uczestników wraz z czasami, w jakich pokonali wybrane przez siebie dystanse.

Dodatkowo dla osób lubiących wyzwania przygotowano dodatkowe rywalizacje:

Najlepsza trójka zawodników każdego z wyzwań, otrzymała dodatkowe nagrody ufundowane przez Sklep Rowerowy KOLARZ z Gołkowic. Ogromne gratulacje dla najszybszych i najwytrwalszych!!!

I EDYCJA ZDALNA TDS – 01 – 30.06.2020 – ARKUSZ Z WYNIKAMI

Wszystkim uczestnikom tej niecodziennej rywalizacji serdecznie dziękujemy i zapraszamy do ponownej zabawy w roku 2021!!!

—————————————————————————————————————————————————————————————————————

II EDYCJA ZDALNA TDS – 01 KWIETNIA – 30 WRZEŚNA 2021

W związku z dobrym przyjęciem tej formy rywalizacji, zdecydowaliśmy o wpisaniu tego wydarzenia na stałe w kalendarz rowerowy. II Edycja Zdalna została jednakże rozbudowana pod kilkoma względami.

Pierwsza zmiana dotyczyła terminu rywalizacji. Został on znaczne wydłużony, tak aby każdy bez względu na ilość obowiązków, mógł znaleźć miejsce w kalendarzu na pokonanie wybranych dystansów. Do wyników końcowych zaliczaliśmy wszystkie trasy, które przejechano pomiędzy 01 Kwietnia a 30 Września 2021 roku.

Kolejna zmiana dotyczyła dystansów, na jakich mogli rywalizować uczestnicy. Tym razem do wyboru było 125 km, 250 km oraz 500 km. Dzięki takiemu stopniowaniu, zawodnik może podnosić sobie poprzeczkę co roku, co powoduje jego rozwój oraz pozwala na zdobycie doświadczenia, które jest nie zbędne w ultra 🙂

W skład pakietu startowego, podobnie jak przed rokiem, wchodził pamiątkowy medal oraz gadżety w postaci ścierek TdS i bidonu TdS. Podobnie jak przed rokiem, 10,00 zł z każdego pakietu przeznaczono na rehabilitację mieszkańca Godowa – Oskara Mocz. Tym razem udało się zebrać kwotę 3000,00 zł 🙂 Dziękujemy!!!

W związku z dodatkowym dystansem, zdecydowaliśmy się połączyć medale tej edycji w całość. Każdy z osoba prezentował się okazale, ale gdy zdobiliśmy wszystkie, tworzyły spójną kompozycję.

Łącznie do udziału w zabawie na dystansie 125 km zapisało się 208 osób, na dystans 250 km chętnych były 174 osoby a rywalizację na dystansie 500 km wybrały 84 osoby. Poniżej prezentujemy listy uczestników wraz z czasami, w jakich pokonali wybrane przez siebie dystanse.

Dodatkowo dla osób lubiących wyzwania przygotowano dodatkową rywalizację na każdym z dystansów. Polegała ona na jak najszybszym pokonaniu 125 km, 250 km oraz 500 km. Trzy najszybsze kobiety oraz trzech najszybszych mężczyzn na każdym z dystansów, otrzymało dodatkowe upominki od TdS. Do rywalizacji brano pod uwagę przejazdy wykonanie w okresie 01.04 do 31.06.2021. Poniżej prezentujemy listy najszybszych zawodniczek i zawodników. Gratulacje!!!

II EDYCJA ZDALNA TDS – 01.04-30.09.2021 – ARKUSZ Z WYNIKAMI

Wszystkim uczestnikom II Edycji Zdalnej TdS serdecznie dziękujemy i zapraszamy w 2022 roku!!!

—————————————————————————————————————————————————————————————————————

III EDYCJA ZDALNA TDS – 01 KWIETNIA – 30 WRZEŚNA 2022

Kolejna Edycja Zdalna Tour de Sielsia 🙂 Wydarzenie ciągle trwa, do końca Wrzesnia można się zapisywać, doc zego serdecznie zachęcamy 🙂 Poniżej prezentujemy arkusz, w którym na bierzaco są aktualizowane wyniki rywalizacji na poszczególnych dystansach: 125 km, 250 km oraz 500 km 🙂

III EDYCJA ZDALNA TDS – 01.04 – 30.09.2022 – ARKUSZ Z WYNIKAMI

Ja co roku, podczas Edycji Zdalnej, 10,00 zł z każdego pakietu przeznaczamy na rehabilitację mieszkańca Godowa – Oskara Mocz. Dziękujemy za wsparcie dla tego młodego wojownika!!!

Poniżej prezentujemy tegoroczny komplet medali do zdobycia za ukończenie każdego z dystansów 🙂

Patronat Marszałka województwa Slaskiego

PATRONI MEDIALNI

radio90
TVS
rybnik.com.pl
Nowiny.PL

WSPIERAJĄ NAS

Godów
Gminne Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Godowie
Flagowa Kraina
crazy biker
annaart
Bugla Bike
Kru-Kam
K4ART
producent okien aluminiowych, pvc, okna veka
Super Koło
Martombike
Meble Mazan
Kuhn biuro rachunkowe
Sląskie oblaty
Birecki photo